Baby shower – dylemat z prezentem

Baby shower coraz chętniej obchodzi się w Polsce – to bowiem czasami ostatnia okazja do tego by na spokojnie spotkać się w gronie najbliższym przyjaciół i świętować zbliżające się narodziny maluszka. Po porodzie mama zazwyczaj skupia całą swoją uwagę i czas na dziecku. Przyjęcie zazwyczaj odbywa się w damskim gronie i każda przyszła mamy z reguły bardzo pozytywnie je wspomina.

Wiele osób dostając jednak zaproszenie na tego typu imprezę wpada w panikę bo kompletnie nie ma pomysłu na bociankowy prezent zarówno dla mamy jak i dla maluszka, który dopiero ma przyjść na świat. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka, uniwersalnych propozycji.

Kilka pomysłów na prezent z okazji baby shower

Na samym początku warto wspomnieć, że prezenty z okazji baby shower wcale nie muszą być kosztowne. W końcu liczy się gest oraz pamięć i tego należy się trzymać. Owszem, niektóre panie decydują kupić się upominek wspólnie – wówczas składają się na jeden, droższy i porządniejszy prezent. Jeśli jednak szukamy prezentu w pojedynkę – nie trzeba się martwić, propozycji jest naprawdę wiele. Świetnie w tym wypadku sprawdzą się poduszka do spania i karmienia, ramka bądź album na zdjęcia. To niedrogie gadżety które przydadzą się każdej przyszłej mamie. Mama na pewno ucieszy się również z pieluch, które przy noworodku znikają w mgnieniu oka. Będzie to dla niej odciążenie finansowe.

Jeśli chodzi o nienarodzonego maluszka, jemu również należałoby coś sprezentować. W przypadku brzdąców najlepiej sprawdzą się oczywiście zabawki dla dzieci. Najmłodsze szkraby z pewnością odpowiednio spożytkują grzechotkę, gryzak czy książeczkę. Wybór w sklepach tego typu gadżetów jest naprawdę ogromny.

Zarówno przyszła mama jak i maluch na pewno ucieszą się z maty edukacyjnej. Dziecko będzie miało swoją przestrzeń do zabawy a mama będzie spokojna o bezpieczeństwo swojej pociechy. Może w początkowym okresie swojego życia brzdąc nie zrobi nie będzie go używał ale w przyszłości na pewno przy stawianiu pierwszym kroków pomoże mu jeździk w postaci pchcza.