Czym bawią się dzieci w Azji?

Z ciekawości, z powodu inspiracji rodziców kulturą Japonii, przez kontakt z dziećmi z klasy z Wietnamu – obecnie dziecko ma coraz więcej okazji, by zetknąć się z azjatyckimi zabawkami.
Trudno mówić o zabawkach „azjatyckich” bardziej, niż o europejskich, a przecież znacznie różnią się od siebie zabawki, którymi bawią się dzieci na Islandii od tych popularnych w Serbii. Podobnie różnorodne są zabawki azjatyckie, a kilka z nich zdobyło popularność również w Polsce.
Popularne są zabawki inspirowane Japonią i jej kulturą. Chłopcom spodobają się mechaniczne roboty czy Godzilla. Dziewczynki docenią w tym czasie Hello Kitty i inne urocze zwierzątka o dużych oczach. Wszystkim spodobają się figurki z gier i filmów anime, przedstawiające zwykle postaci kobiece w kusych strojach.
Starsze dzieci mogą zagrać z rodzicami w Go lub klasyczną grę – Chińczyka. Przyjemne może być też wspólne puszczanie lampionów i papierowych latawców w kształcie smoków, które przybyły do nas z Chin.
Starsze dzieci ucieszą się z gry Egzotyczna Azja, Wsiąść do pociągu – Azja czy Układanka – Azja. Jeszcze starsze mogą zabawić się w azjatyckiego imperatora Ashokę lub Dżyngis Hana w grach planszowych i komputerowych, takich jak Cywilizacja czy Age of Empires.