Fidget spinner – czy to bezpieczne?

O tej zabawce mówi cały świat. Czy fidget spinner jest bezpieczny i o co w tym wszystkim chodzi?
Fidget spinner to zabawka, która początkowo powstała jako sposób na lęki i inne problemy, szczególnie u dzieci autystycznych. Kręcenie taką zabawką miało je uspokajać i dodawać im odwagi. Niestety nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że tak faktycznie jest. Wiadomo natomiast, że dzieci lubią kręcić fidget spinnerami na przerwach i w wolnych chwilach.
A tym zabawka nie ma żadnego głębszego sensu, jeśli odjąć fakt, że dziecko może nią kręcić w palcach. Nie jest to drogi przedmiot, a ilość wzorów sprawia, że fidget spinnery stanowią niezły pomysł na prezent dla dzieci.
Jedyne, co może martwić rodziców, to bezpieczeństwo tej zabawki. Fidget spinner szybko się kręci, a włożenie go w nieodpowiednie miejsce może wywołać ból wywołany zderzeniem fidget spinnera z różnymi częściami ciała. Poza tym jednak nie powinny stanowić problemu dla dzieci powyżej trzeciego czy czwartego roku życia.
Warto jednak zwracać uwagę na jakość wyrobu. Tanie fidget spinnery z targowisk mogą się rozpadać i gubić elementy, a te łatwo będzie dziecku połknąć.