Jakie zabawki wziąć na wakacyjny urlop z maluchem?

Wakacje to czas, w którym chcemy zregenerować swoje siły, wyciszyć się i porządnie odpocząć. Plaża, szum fal i piękna pogoda pozytywnie nas nastrajają i skutecznie poprawiają nam samopoczucie. Wakacje za granicą na pewno nam to zagwarantują ale co jeśli wybieramy się z dzieckiem na urlop w Polsce i pogoda nas nie rozpieszcza?

Deszczowa aura nie sprzyja wycieczkom dlatego zazwyczaj większość czasu spędzamy w hotelowym pokoju czy kwaterze. Dziecko staje się marudne, narzeka na nudę a dla nas urlop staje się prawdziwą udręką. Tymczasem jest prosty sposób by temu zaradzić – odpowiednie zabawki dla dzieci na pewno zaciekawią brzdąca i urozmaicą mu czas podczas wakacyjnego wyjazdu. Dzisiaj podpowiadamy, co warto wziąć ze sobą na urlop z maluchem.

Co zabrać ze sobą na wakacje z dzieckiem by nie dopadła go nuda?

Na wakacjach bardzo przydatne okazują się różnego rodzaju gry planszowe bądź zręcznościowe. To doskonała rozrywka dla dla całej rodziny i okazja do wspólnego spędzania czasu. Gry zręcznościowe pomogą pozbyć się nudy w ciągu deszczowych dni, które nie zachęcają do wyjście na świeże powietrze. Niejeden dorosły świetnie będzie się przy nich bawił a dla dzieci to doskonała okazja by ćwiczyć zdolności logicznego myślenia i koncentracji. Poza tym gry planszowe wymagają od dziecka skupienia i cierpliwości. Ich wybór w sklepach z zabawkami jest ogromny – bez problemu znajdziemy coś, co przypadnie do gustu naszemu maluchowi.

Oprócz tego warto spakować także wiaderko, łopatkę i foremki. Na plaży maluchy z pewnością będą chciały bawić się piaskiem i lepić babki. Nawet jeśli nie wybieramy się nad morze, w każdej miejscowości znajdziemy piaskownicę, którą brzdące po prostu uwielbiają.

Dobrym sposobem na zabicie wakacyjnej nudy są klocki dla dzieci. Maluchy bawią się nimi przez dobre kilka lat także to zabawka, która zawsze jest na czasie i na pewno zagwarantuje brzdącowi solidną porcję rozrywki. Oprócz tego ćwiczą motorykę mniejszą naszej pociechy oraz precyzyjne ruchy jak również pobudzają jej kreatywność.