Klocki piankowe – prawdziwa gratka dla małych konstruktorów

Wybierając zabawki dla dzieci warto wziąć pod uwagę nie tylko walory rozrywkowe ale również edukacyjne. Wybór gadżetów dla maluchów w dzisiejszych czasach jest ogromny. Z tego właśnie względu nie trzeba już ograniczać się do kupna zabawek, które oprócz solidnej porcji rozrywki nie przynoszą dzieciom żadnych innych korzyści. Nauka poprzez zabawę zawsze przychodzi maluchom najlepiej. Więcej zapamiętują i lepiej przyswajają nowe informacje. Bawiąc się maluchy rozwijają również swoje umiejętności i zmysły. W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę klocki piankowe i przedstawiamy zalety, które niesie ze sobą ich użytkowanie.

Dlaczego warto kupić brzdącowi klocki piankowe?

Maluchy uwielbiają bawić się klockami. Jeśli jednak znudziła im się tradycyjna wersja zabawki, warto sprawić mu coś, co na nowo go zaciekawi i zafascynuje. Budowanie z klocków wpływa pozytywnie na rozwój szkraba a dokładniej mówiąc na jego zdolności manualne. Oprócz tego brzdąc również stymuluje swoją wyobraźnię, uczy się precyzyjnych ruchów jak również rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki klockom maluch może także rozpocząć naukę kolorów, kształtów czy liczenia.

Klocki piankowe wykonane są z miękkich, bezpiecznych dla brzdąca materiałów. Dodatkowo świetnie prezentują się pod względem wizualnym. Są na tyle duże, że ciężko je zgubić. Tego typu gadżety dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Różnią się również od siebie rozmiarem oraz kształtem. Z pewnością przypadną do gustu zarówno dziewczynce jak i chłopcu.

Klocki piankowe zazwyczaj przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły 6 miesiąc życia. Kupując zabawkę warto jednak za każdym razem znaleźć informację od producenta, dotyczącą wieku, od którego klocki mogą być użytkowane przez brzdąca. Sklepy oferujące zabawki dla dzieci, np. https://malesmyki.pl zazwyczaj mają w swoim asortymencie klocki dla najmłodszych szkrabów jak i tych nieco starszych, które chcą tworzyć bardziej skomplikowane konstrukcje. Spotykamy się także z pewnością z klockami o znacznie większych rozmiarach, które służą do budowania zamków czy fortów.