Kreatywna zabawa z modeliną bądź plasteliną

Każdy rodzic z pewnością nie raz narzeka na bałagan i chaos, który jest spowodowany stosem zabawek naszego dziecka. Większość z nich często jest w ogóle nie używana przez naszego brzdąca. Każda wyprawa do supermarketu czy sklepu, który w swoim asortymencie posiada zabawki dla dzieci, kończy się zakupem nowej lalki, klocków, pluszaka, piłki czy czegokolwiek innego. Każda nowa zabawka sprawia naszym dzieciom ogromną radość, dlatego tak ciężko im tego odmówić. Z tego właśnie względu warto wybierać rzeczy, które nie zajmują dużo miejsca, ucieszą nasze dziecko i będą w użyciu przez dłuższy czas jak również czegoś go nauczą. Świetnie w tym wypadku bez wątpienia sprawdzi się plastelina bądź modelina.

Co daje dziecku zabawa plasteliną?

Zabawa z masami plastycznymi bardzo dobrze wpływa na rozwój naszego dziecka. Przede wszystkim maluch ma możliwość ćwiczyć swoją motorykę mniejszą. Podczas lepienia dziecko stale rusza palcami, rączkami jak i całym ramieniem. To także doskonała okazja do treningu mięśni naszego szkraba – maluch stale je rozluźnia i napina. Poza tym taka zabawa stymuluje wyobraźnię i kreatywność naszego brzdąca.

Najmłodsze brzdące z pewnością będą używać plasteliny jako czegoś, co można znieść czy rozciągnąć. Będą próbować stworzyć z nich proste kształty. Jeśli dodatkowo do zabawy przyłączą się rodzice, dziecko może zacząć uczyć się kolorów. W przypadku starszych dzieci, które z pewnością będą lepić różnego rodzaju ludziki czy zwierzątka pozwólmy puścić im wodzę fantazji.

Dużą popularnością cieszy się ostatnio także tzw. sprytna plastelina. Ta wyjątkowa masa plastyczna daje naszym brzdącom szereg możliwości – można ją rozciągać, rozrywać czy łamać. Poza tym ze sprytnej plasteliny da się także tworzyć balony czy z niej strzelać. Wiele tego typu produktów posiada dodatkowe, ciekawe właściwości. W sklepach możemy spotkać masy plastyczne, które świecą, są niewidzialne bądź magnetyczne, posiadają drobinki brokatu czy zmieniają kolor. Wszytko to z pewnością urozmaici dziecku zabawę i pochłonie jego uwagę na dłuższy czas.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/