Leżaczek-bujaczek – warto kupić dziecku ?

Podejmowanie odpowiednich decyzji zakupowych to dla rodziców nierzadko twardy orzech do zgryzienia. Zadania dodatkowo nie ułatwia bogaty wybór produktów. Będąc w sklepie rodzice często są po prostu zdezorientowani – nie wiedzą, na co się zdecydować, co jest niezbędne dla malucha a co mniej potrzebne.
Leżaczek-bujaczek ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedne mamy nie wyobrażają sobie bez niego wychowywania malucha, inne wręcz przeciwnie – traktują go jako rzecz zbędną. Jak jest w rzeczywistości?

Wady i zalety bujaczka

Leżaczek-bujaczek to doskonałe rozwiązanie, kiedy potrzebujemy coś zrobić, a dziecko nie ma ochoty na sen. Jak sama nazwa wskazuje, buja malucha i tym samym powoli go usypia. Ważne jednak jest to, by podczas przebywania dziecka w bujaku, rodzice cały czas mieli go na oku. W przypadku gdy dziecko nie śpi, może obserwować, co dzieje się wokół. Z pewnością będzie na tyle zainteresowane, że nie będzie miał ochoty na płacz czy marudzenie. Plusem jest również to, że podczas usypiania mama czy tata nie muszą nosić szkraba na rękach.

Warto również wspomnieć o tym, że bujaki często wyposażone są w dodatkowe zabawki, które pozytywnie wpływają na rozwój malucha i stymulują jego zmysły.

Trzeba pamiętać jednak o tym, że leżaczki mają również swoje wady. Jeśli będziemy chcieli na nim oszczędzić i kupimy bujak z niższej półki, maluch może z niego po prostu wypaść. Taka sytuacja może się także przytrafić wtedy, gdy bujaczek nie zostanie odpowiednio zabezpieczony.

Taki gadżet niestety zajmuje też trochę miejsca. Łatwo go zabrudzić np. podczas karmienia. Istotną kwestią jest również ceny bujaczków, które niestety do niskich nie należą, a jak już wcześniej zostało wspomniane – bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze i nie warto oszczędzać na tego typu produktach.

Spory wybór bujaczków można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych np. https://kinderall.de .