Nauka ludzkiego ciała – które zabawki sprawdzą się najlepiej?

Nauka przez dziecko najlepiej przyswajana jest podczas zabawy. Z tego właśnie względu warto wybierać takie formy rozrywki, które nie tylko sprawią frajdę maluchowi ale również czegoś go nauczą.
Poznawane ludzkich części ciała powinniśmy zacząć ze szkrabem jak najwcześniej. O ile wskazanie oka, głowy czy ucha nie powinno sprawić brzdącowi większego problemu, o tyle określenie funkcji wątroby czy miejsca w którym znajdują się płuca z pewnością będzie dla malucha nie lada wyzwaniem. W dzisiejszych czasach sklepy oferujące zabawki dla dzieci posiadają tak szeroki asortyment, że znalezienie czegoś, co pozwoli dziecku poznać bliżej anatomię człowieka nie przysporzy nam żadnego problemu.

Najlepsze zabawki do nauki anatomii

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup gry edukacyjnej, przedstawiającej ludzkie ciało wraz z organami. Jedną z najpopularniejszą z tej kategorii jest gra o nazwie Ciało ludzkie dla najmłodszych. Gra dostępna jest dla dzieci od 4 roku życia. Maluch układa warstwowe puzzle i tym samym poznaje ciało człowieka, jego szkielet oraz organy. Zestaw zawiera układanki zarówno z wizerunkiem chłopca jak i dziewczynki. W skład gry wchodzi również duży, kolorowy plakat na którym opisane są funkcje poszczególnych narządów.

Dobrym sposobem na poznawanie ludzkiego ciała są również anatomiczne puzzle. To doskonały trening dla koncentracji jak również okazja do ćwiczenia zdolności logicznego myślenia. Dzięki puzzlom maluch w łatwy i przejrzysty sposób poznaje anatomię ludzkiego ciała. Brzdąc nie tylko ma zapewnioną solidną porcję rozrywki ale również szybko pogłębia swoją wiedzę.

Trzeba pamiętać o tym, by nauka anatomii była dla dziecka przede wszystkim przyjemna – dobrze więc podejść do tematu z lekkim przymrużeniem oka. Warto pomyśleć o zakupie różnych ciekawych gadżetów, które zmotywują malucha do nauki. Dobrym przykładem jest np. poduszka w kształcie serca czy maskotka w formie płuc. Maluch na pewno ucieszy się także z kolorowego gluta, w którym zostały ukryte poszczególne części ciała.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/