Pistolet zabawka – za i przeciw

W życiu każdego malucha przychodzi czas, kiedy marzy mu się pistolet zabawka. W dzisiejszych czasach, gdzie wybór w sklepach, które oferują właśnie zabawki dla dzieci jest tak ogromny, z pewnością nie będziemy mieć problemu by znaleźć coś odpowiedniego dla naszego brzdąca. Jest to jednak temat wciąż budzący wiele kontrowersji. Wielu z nas twierdzi, że zabawa tego typu gadżetami może wpłynąć negatywnie na rozwój społeczny dziecka, potęgować w nim agresję i zachęcać do przemocy. Tymczasem tylko i wyłącznie od rodziców zależy, jakim torem będzie toczyła się zabawa. Już na samym początku warto przedstawić dziecku zasady obowiązujące w trakcie takiej formy rozrywki i pilnować, by się ich trzymało.

Czy pistolet zabawka dla dziecka to dobry pomysł?

Zarówno telewizja jak i Internet, do których maluchy często mają dostęp, ociekają czasami przemocą i brutalnymi scenami – dopilnujmy tego, by szkrab nie chciał praktykować takich zachowań podczas zabawy. Przyjrzyjmy się co sprawia mu największą radość: czy pozbawianie życia i celowanie w swoje ulubione pluszaki a może chęć wystrzelania całej armii zabawek – jeśli tak, od razu nakierujmy malucha na właściwy tor. Niech wcieli się w superbohatera bądź policjanta, który walczy o dobro.

Na sam początek dobrym rozwiązaniem dla dziecka z pewnością będzie pistolet na strzałki. Jest on bezpieczny zarówno dla malucha jak i dla osób w jego otoczeniu – nawet jeśli brzdąc nie trafi cel bądź w tarczę nikomu nie stanie się krzywda.

Poza tym tego typu pistolety zaliczają się do grupy zabawek aktywizujących. Oznacza to, że mają one bardzo dobry wpływ na rozwój naszego dziecka i rozwijają jego umiejętności. Przede wszystkim maluch uczy się w prawidłowy sposób reagować na bodźce płynące z otoczenia a zabawka stymuluje jego percepcję wzrokową oraz słuchową. Dają również maluchowi okazję do rozwijania swojej wyobraźni.

Jeśli tylko odpowiednio nakierujemy dziecko, zabawa z pistoletem może przynieść mu wiele korzyści i pozytywnie wpłynąć na jego rozwój intelektualny.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/