Przytulanki dla niemowląt – co musimy o nich wiedzieć?

Zabawki dla dzieci pełnią bardzo ważną rolę w życiu maluchów, również tych najmłodszych. Niemowlęta co prawda mają nieco ograniczony wybór w tej kwestii gdyż jeszcze nie są w stanie bawić się zabawkami, które spokojnie zajmą czas starszego brzdąca.

Koniecznym elementem w pokoju każdego maluszka jest przytulanka – dzieciaki je uwielbiają. Ważne jest to by towarzyszyły one naszym pociechom już od pierwszych dni jego życia. Dają one brzdącowi poczucie bezpieczeństwa oraz ciepła. To także idealny towarzysz, który zawsze będzie zasypiał z maluszkiem u jego boku. Ze względu na to, że z przytulanek korzystają zazwyczaj niemowlęta, musimy być bardzo ostrożni przy ich wyborze i zwrócić uwagę na kilka, dość istotnych szczegółów.

Jak wybrać odpowiednią przytulankę dla naszego dziecka?

Przytulanka dla naszego maluszka musi być w 100 procentach bezpieczna dla jego zdrowia. Najlepiej by było, gdyby uszyta była z porządnych, delikatnych materiałów, które nie podrażnią skóry dziecka. Oprócz tego takie zabawki muszą odznaczać się wysoką jakością wykonania – pluszak musi być odporny na tarmoszenie czy gniecenie pluszaka.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy zabawka nie posiada żadnych, małych bądź ostrych elementów, którymi dziecko mogłoby się zadławić lub po prostu zrobić sobie krzywdę. Mogą to być oczy wykonane z koralików, guziki sweterka przytulanki czy chociażby jej nos. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo naszego dziecka zawsze powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu.

Ważną kwestią jest również wygląd przytulanki. Najlepiej, by dobrze prezentowała się pod względem wizualnym i była dodatkową atrakcją wzrokową dla naszego malucha. Maskotka powinna być kolorowa, posiadać materiały o różnej fakturze jak również mieć przyjemny dla oka dziecka wygląd. Wszystko to sprawi, że nasz maluch szybko polubi swojego pluszowego przyjaciela i prędko nie będzie się chciała z nim rozstawać.

W dzisiejszych czasach wybór w sklepach z zabawkami jest tak duży, że ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla naszego brzdąca nie powinniśmy mieć żadnych problemów.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/