Smerfy – kultowa postać, która podbiła serca milionów dzieci

Wraz z wiekiem dzieciaki coraz chętniej spędzają czas przed telewizorem i wyczekują z utęsknieniem swojej ulubionej bajki. Kolorowi, sympatyczni bohaterowie na szklanym ekranie, często podbijają serca naszych pociech. Dzieciaki chcą by towarzyszyły im one wszędzie – także w trakcie zabawy.

Z tego właśnie względu warto wybrać się do sklepu, który ma w swojej ofercie zabawki dla dzieci i znaleźć figurkę ich ulubionej postaci czy książkę, która będzie do niej nawiązywała. Z racji tego, że w dzisiejszych czasach oferta tego typu produktów jest bardzo szeroka, możemy wybierać do woli. Dzisiaj podpowiadamy, co sprawić maluchom zakochanym w Smerfach.

Z jakich zabawek najbardziej ucieszy się mały miłośnik Smerfów?

Figurka Smerfa to coś, co z pewnością chciałby mieć każdy szkrab, który z utęsknieniem wyczekuje na bajkę o małych, niebieskich stworzonkach. Mogą one służyć dziecku do zabawy bądź ozdobić półkę w pokoju naszego malucha. Dzięki nim można odgrywać przygody Smerfów, tworzyć różne scenariusze i poczuć się jak w bajce. Wybór tego typu zabawek jest ogromny – jeśli maluch wyjątkowo upodobał sobie jednego ze Smerfów, warto się postarać i poszukać figurki, z którą dziecko nie będzie chciało się rozstawać i która zostanie jego najlepszym przyjacielem.

Najmłodszym brzdącom warto sprawić zestaw do zabawy w piasku. Może to być wiaderko bądź łopatka z wizerunkiem Smerfa. Na pewno umilą one dziecku czas spędzone w piaskownicy i zachęcą go do dalszej zabawy. Maluch przy okazji będzie ćwiczył swoją motorykę mniejszą oraz precyzyjne ruchy – śmiało można rzecz, że zabawa w piasku to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Oczywiście dobrze sprawdzą się także kolorowanki z wizerunkiem Smerfów. Maluch na pewno będzie zadowolony, gdy będzie mógł pomalować na swój własny sposób ulubioną, bajkową postać. Poza tym kolorowanki to doskonały trening dla motoryki mniejszej naszego dziecka. Dziecko ćwiczy także koncentrację jak również rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/