Tablet edukacyjny – jakie daje dziecku korzyści?

O tym, że wręczenie dziecku tableta, nie jest dobrym pomysłem wie praktycznie każdy rodzic. Maluchy jednak nierzadko domagają się korzystania z elektroniki przeznaczonej dla dorosłych. Coraz chętniej dzieci spędzają czas patrząc się w ekran tabletu, oglądając filmiki czy po prostu grając.

Szkraby, zwłaszcza te najmłodsze nie są w stanie w prawidłowy sposób odbierać i przetwarzać bodźców płynących właśnie urządzeń elektronicznych – zabawa tabletem może mieć więc zły wpływ na rozwój naszego szkraba. Nie warto dlatego ulegać prośbom naszych brzdąców i ograniczyć do minimum ich czas spędzony na wpatrywaniu się w ekran tableta. Na rynku są jednak dostępne zabawki dla dzieci, które są łudząco podobne do ‘dorosłej’ elektroniki. Mowa tu o tabletach edukacyjnych dla najmłodszych.

Zalety tabletów edukacyjnych

Tablety edukacyjne przyciągają uwagę dziecka nie tylko atrakcyjnym i oryginalnym wyglądem ale również szeregiem ciekawych funkcji. Nauka poprzez zabawę zawsze jest efektywna i lepiej przyswajalna. Z tego właśnie względu warto kupować maluchom zabawki, które nie tylko sprawią im frajdę ale również będą pogłębiały ich umiejętności. Tablety edukacyjne świetnie wpływają na rozwój naszego malucha. Kolorowe przyciski, pokrętła jak również mechanizm wydający dźwięki sprawiają, że dziecko chętnie sięga właśnie po taką zabawkę. Maluch dzięki niej może poznać pierwsze kolory, kształty, litery czy cyfry. To także doskonała okazja do poznania odgłosów wydawanych przez zwierzęta czy instrumenty.

Z tabletu edukacyjnego mogą korzystać już maluszki od 6 miesiąca życia. Nie są szkodliwe dla ich rozwoju, wręcz przeciwnie – bawią ale i uczą. Dla najmłodszych w zupełności wystarczą proste tablety, nie posiadające wielu funkcji i przycisków. Starsze dzieciaki z pewnością będą wolały nieco bardziej skomplikowaną wersję.

W przypadku każdej zabawki, tak i tableta edukacyjnego najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo dziecka. Zwróćmy uwagę na materiał z jakiego została ona wykonana. Warto też upewnić się, że zabawka nie posiada ostrych krawędzi jak również małych, ruchomych elementów.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/