W jaki sposób wybierać dla dziecka zabawki do wózka?

Długie spacery czy wyprawa z rodzicami na zakupy mogą być dla maluszka męczące, szczególnie jeśli zacznie się nudzić. Wtedy płacz i marudzenie gwarantowane. Czasami jednak rodzice potrzebują spędzić trochę czasu poza domem by pozałatwiać swoje sprawy. By szkrab się nie nudził, stale należy zapewniać mu porcję rozrywki. Sam spacer powinien być dla dziecka miłym przeżyciem – niestety nie zawsze tak kolorowo to wygląda. Jeśli zauważymy, że szkrab staje się marudny podczas spaceru, pomyślmy o zakupie zabawek dla dzieci do wózka. Zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych znajdziemy ogromny wybór tego typu produktów. O tym,jakie wybierzemy powinno decydować kilka, istotnych detali.

Na co zwrócić uwagę wybierając zabawki do wózka?

Kupując zabawki do wózka dla naszego maluszka musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wiek. Oczywistą sprawą jest to, że najmłodszy brzdąc ma inny gust w tej kwestii niż starsze dzieciaki. Dla noworodków czy niemowlaków wybierzemy zabawki które je zaciekawią a dodatkowo pozytywnie wpłyną na ich rozwój. Mogą to być grające, szeleszczące czy świecące grzechotki bądź zwierzątka, które nie tylko przykują uwagę dziecka ale również będą stymulowały jego zmysł słuchu i wzroku. Zabawki muszą skupiać na sobie uwagę malucha – wtedy rodzice mogą liczyć na chwilę spokoju.

Dla starszych dzieciaków, warto wybrać coś bardziej skomplikowanego w użyciu. Dobrze, by zabawka miała efekty dźwiękowe lub świetlne jak również wymagała od dziecka pewnych umiejętności by ją uruchomić i odpowiednio użytkować. Wiele zabawek posiada różne przyciski, co pozwala maluchowi stale eksperymentować z nowym nabytkiem.
Zawsze na pierwszym miejscu stawiajmy bezpieczeństwo dziecka. Zadbajmy o to, by zabawka nie posiadała żadnych ostrych krawędzi czy małych elementów. Zwróćmy również uwagę na to, czy posiada ona odpowiednie atesty. W przeciwnym razie może ona zagrażać zdrowiu naszego dziecka.

Jak więc widać, wybór odpowiednich zabawek do wózka nie jest taką oczywistą sprawą. Pamiętajmy o kilku, istotnych szczegółach by nasz maluch miał ogromną frajdę a my byli całkowicie spokojni o jego bezpieczeństwo.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/