Warto kupić dziecku bujaczek?

Bywają dni, że maluch jest strasznie marudny i męczący, szczególnie dla rodziców. Płacz i krzyk dziecka towarzyszą im praktycznie każdego dnia. Czasami jednak bywają wyjątkowo uciążliwe – nie pomagają wówczas zabawki dla dzieci i próba rozweselenia brzdąca. Często zdarza się że w takich momentach trzeba tulić i bujać szkraba – najlepiej na rękach, a przecież każdemu z nas brakuje w końcu sił by stale nosić dziecko. Pomocnym rozwiązaniem w walce z histerią brzdąca może okazać się specjalny bujaczek. Pozwoli on maluchowi się zrelaksować, odprężyć i przede wszystkim wyciszyć. Dziecko się uspokoi, a rodzicom z pewnością pojawi się uśmiech na twarzy. Czym kierować się przy wyborze bujaczka i kiedy z niego korzystać? Dzisiaj podopowiadamy, jakie zalety niesie ze sobą jego użytkowanie.

Jak kupić odpowiedni bujaczek?

Zanim zdecydujemy się na zakup bujaka, czy posiada on pasy bezpieczeństwa. To niezwykle istotne bo podczas zabawy maluch może się osunąć, wypaść i zrobić sobie krzywdę. Szelki powinny być wytrzymałe i stworzone z najwyższej jakości materiałów. Zarówno w przypadku zabawek dla dzieci jak i bujaczka, dobrze upewnić się, że posiada on odpowiednie atesty. Ważne są również funkcje jakie posiada bujaczek – dostępne są modele z wibracjami, załączonymi zabawkami, które sprawią dziecku dodatkową frajdę, czy z efektami dźwiękowymi co również z pewnością spodoba się maluchom. Bujaczek powinien również dobrze prezentować się pod względem kolorystyczny, wizualnym i być pociechą także dla oka maluszka.

Umieszczając szkraba w bujaku, upewnijmy się, że jest ono w 100% bezpieczne. Pasy muszą być dobrze zapięte, by uchronić dziecko przed upadkiem. Huśtawkę za każdym razem umieszczajmy w zasięgu naszego wzroku by stale mieć na oku naszego malucha i obserwować, co robi. Jeśli dziecko staje się śpiące, możemy włączyć mu melodyjkę – z pewnością pomoże mu to w zaśnięciu.

Bujaczek to nie tylko świetna frajda dla dziecka ale również przydatny gadżet dla każdego rodzica, który w trakcie zabawy maluszka może pozwolić sobie na chwilę odpoczynku czy zajęcie się własnymi sprawami.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/