Warto kupić karuzelę nad łóżeczko dla niemowląt?

Zabawki dla dzieci pełnią niezwykle istotną rolę w życiu każdego malucha. Dzięki nim brzdąc może poznawać świat, rozwijać swoje umiejętności i uczyć się nowych rzeczy. Jedną z pierwszych zabawek w pokoju naszego szkraba na pewno jest karuzela nad łóżeczko. Gdy szkrab ma napad histerii, płacze i w żaden sposób nie da się go uspokoić delikatnie poruszające się elementy czy przyjemna melodia często są pomagają wyciszyć się dziecku. To także spore udogodnienie dla rodziców: gdy maluch pochłonięty jest obserwacją zabawki, dorośli mają czas na chwilę odpoczynku czy ogarnięcie spraw domowych. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup karuzeli nad łóżeczko musimy przemyśleć kilka, istotnych szczegółów.

Jak wybrać najlepszą karuzelę dla naszego malucha?

Przede wszystkim zastanówmy się nad rozmiarem zabawki. Nie może ona być zbyt duża bo przyniesie więcej szkody niż pożytku. Wielka karuzela może utrudnić nam dostęp do naszej pociechy a czasem nawet przestraszyć malucha, szczególnie, jeśli dopiero rozpoczyna on swoją przygodę z tego typu zabawką. Zadbajmy też o to, by karuzela wykonana była z najlepszej jakości materiałów – w końcu bezpieczeństwo naszego dziecka jest najważniejsze. Decydując się na kupno karuzeli przyjrzymy się dokładnie funkcjom, jakie posiada. Niektóre modele oferują maluchom efekty dźwiękowe i przyjemne melodie, jeszcze inne dają dziecku możliwość podziwiania różnych obrazków na suficie dzięki wbudowanemu projektorowi. Wybierajmy raczej karuzele, w której nie ma zbyt dużej ilości wiszących zabawek – nadmiar elementów zamiast skupić uwagę dziecka, tylko je rozproszy.

Ważny jest również sposób, w jaki uruchamia się karuzelę. Istnieją modele, które trzeba nakręcać ręcznie jak również takie, które włączają się za pomocą odpowiedniego przycisku. Dla bardziej wymagających, zostały stworzone karuzele sterowane za pomocą pilota. Największą popularnością cieszą się jednak zabawki, które reagują na płacz dziecka.

Możliwości wyboru odpowiedniej karuzeli jest wiele – ważne by przypadła ona do gustu nie tylko brzdącowi ale i nam samym.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/