Zabawki interaktywne dla niemowląt – jakie wybrać?

Dzieci od pierwszych dni swojego życia pragną poznawać otaczający je świat. Zabawki dla dzieci mają im to umożliwić. Dzięki zabawkom interaktywnym maluch może chociażby rozwijać swoją wyobraźnię i ćwiczyć mowę. Niemowlę niestety nie jest jeszcze w stanie bawić się tak jak starsze dzieci, które potrafią już siadać czy nawet chodzić. Z tego właśnie względu warto zadbać o to, by dziecko mogło także bawić się, obserwować i poznawać nowe rzeczy będąc w łóżeczku czy leżąc na dywanie. Istnieje kilka zabawek dla dzieci, które każdy niemowlak powinien posiadać.

Najlepsze zabawki interaktywne dla niemowląt

Jedną z nich jest bez wątpienia karuzela do łóżeczka. Dzięki niej, dziecko może poznać nowe dźwięki czy kolory. Większość tego typu zabawek wyposażona jest w pozytywkę, która dodatkowo umila czas dziecku i przykuwa jego uwagę. Najczęściej są to zabawki o ciekawych elementach wizualnych: posiadają ciekawe kształty, elementy, niektóre są błyszczące, inne nawet się świecą. To wszystko pozytywnie wpływa na kształtowanie wyobraźni u dziecka. Dzięki temu że karuzelę możemy umieścić bezpośrednio na łóżeczku, maluch ma do niej bardzo komfortowy dostęp.

Kolejną zabawką interaktywną dla niemowląt jest mata. Dzięki niej dziecko nabywa nowe umiejętności jak również poznaje nowe dźwięki i kształty. Najczęściej wyposażone są one w grzechotki czy szeleszczące zabawki, które dodatkowo przykuwają uwagę malucha. Maty interaktywne mają bardzo dobry wpływ na zmysły dziecka, min. na zmysł wzroku, słuchu czy dotyku. Dodatkowo maty są miękkie i bezpieczne dla naszego malucha – istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że dziecku podczas zabawy stanie się krzywda.

Przydatnymi zabawkami dla dzieci są również chodziki interaktywne. Pomagają dziecku stawiać pierwsze kroki a jednocześnie umożliwiają maluchowi odsłuchiwanie różnego rodzaju dźwięków czy włączanie świecidełek. To zawsze dodatkowa atrakcja dla dziecka, która umili mu czas podczas nauki chodzenia.