Znikopis – lepsza alternatywa zwykłych mazaków?

Wielu maluchów nie wyobraża sobie dnia bez malowania czy rysowania – i bardzo dobrze bo to bardzo ciekawa i kreatywna forma spędzania wolnego czasu. Brzdąc podczas takiej zabawy ćwiczy swoją motorykę mniejszą jak również pobudza wyobraźnię. Rodzice jednak często nie podzielają entuzjazmu maluchów szczególnie jeśli malunki nie znajdują się jedynie na kartce papieru a zdobią także ściany czy stół. Jest jeden sposób by nie ograniczać dziecka a jednocześnie pozwalać mu na zabawę w małego artystę – zakup znikopisu. W dzisiejszych czasach zabawki dla dzieci w sklepie https://malesmyki.pl są na tyle różnorodne, że każdy brzdąc z pewnością znajdzie dla siebie coś, co go zafascynuje i przykuje jego uwagę na dłuższy czas. W tym artykule wyjaśniamy, czym on właściwie jest i jakie możliwości daje naszemu dziecku.

W jaki sposób dziecko może bawić się znikopisem?

Znikopis to mała magia dla dzieciaków. Działa jak zwykł długopis z taką różnicą że można rysować nim tylko po specjalnej tablicy – nigdzie indziej nie zostawia śladów, co dla rodziców z pewnością jest sporą zaleta. Dzieciaki mogą tworzyć na niej przeróżne rysunki które w każdej chwili w łatwy i szybki sposób mogą zmazać. Wystarczy przeciągnąć po tablicy suwak by pozbyć się niechcianych bazgrołów.

Każdy znikopis przyczepiony jest do tablicy za pomocą sznurka. Dzieciaki więc mają pewność, że nie zginie on w stosie innych zabawek. Jedyną wadą może być kolorystyka, która w najtańszych wersjach zazwyczaj ogranicza się do barwy czarnej.

Znikopisy różnią się od siebie pod względem rozmiarów czy chociażby dostępnych kolorów. Mniejsze wersje doskonale sprawdzą się w trakcie podróży dla zabicia nudy. Większe tablice spełnią się idealnie w domu podczas codziennej zabawy. Jak już wcześniej zostało wspomniane, w najtańszych wersjach można rysować tylko czarnym kolorem, w nieco droższych gama kolorystyczna jest już większa.

Niektóre tablice posiadają również w zestawie stemple – jeśli chcemy jeszcze bardzie urozmaicić dziecku zabawę warto pomyśleć o zakupie nieco bardziej rozbudowanej i ciekawszej wersji.